Křovinořezy Stihl

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Hmotnost
8 kg
 
4.2 kg
Počet otáček
 
 
 
Záběr strunové hlavy
 
 
 
Typ pohonu
benzínové 
 
benzínové 
Příkon
 
 
 
Výkon
2.9 kW
 
0.65 kW
Obsah motoru
 
 
 
Antivibrační systém
ne 
ne 
ne 

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/produkter/prod/wp-content/themes/produkter/template-new-list.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/produkter/prod/wp-content/themes/produkter/template-new-list.php on line 259

Křovinořezy Stihl aneb dlouholetá tradice nejen na našem trhu

Poradí si i s velmi náročným terénem a bez obav je mohou používat i profesionálové. Aby také ne, když tyhle křovinořezy jsou špičkou ve svém oboru! Všude, kam se nedostane zahradní traktor nebo sekačka, pomůže právě křovinořez Stihl. Tráva na svazích, vysekání okrajů trávníku nebo klidně i mladý lesní porost, nic není problém! Na českém trhu jde o jednu z nejklasičtějších značek, i když kvůli ní musí zákazníci sáhnout často hlouběji do kapsy – ovšem, za vynikající kvalitu se také musí zaplatit, to platné bylo a bude, co svět světem stojí…

Představení značky Stihl aneb německá historie

Jistý Andreas Stihl založil ve Stuttgartu v roce 1926 malou firmičku, posílá na trh kvalitní řetězovou pilu a krátce po válce už je běžné, že kariéra ve firmě Stihl začíná už v učňovských letech. Společnost má totiž své učiliště, kde si vychovává mladé talenty a ve výukových dílnách je připravuje na budoucí ostrý provoz.

Začátkem šedesátých let minulého století už je vydáván zaměstnanecký časopis, jenž vychází ještě dnes. Blick ins Werk, zní jeho ctěné jméno. Sedmdesátá léta přináší expanzi do Austrálie a také první velkou továrnu na hořčíkové slitiny, rok 1990 je pak skutečně v dějinách Stihl tím průlomovým, firma vstoupila už na desátý trh – do Itálie a zakládá obchodní zastoupení v Japonsku, tudíž proniká i do Asie.

Elektrická řetězová pila? Prvenství má Stihl

Vážila čtvrt metráku a přišla na trh v roce 1933. Elektrická řetězová pila Stihl byla při zpracování dřeva přímo revolučním nástrojem, na obsluhu stačil jen jeden silný chlap. V roce 1950 už přichází řetězová pila s benzínovým motorem, která se s chutí zakousne i do kulatiny a poradí si se vzrostlými stromy. Sekera už je druhá liga! Dnešní modely jsou samozřejmě ještě mnohem dál. I když Stihl dnes prodává řadu výrobků, začínal právě s pilami – to je třeba předeslat.

Pokud jde ale o sortiment křovinořezů Stihl, ten je mimořádně bohatý a pestrý. Pokud jde o Evropu, prodává se prakticky všude, od Španělska po Rusko, v Asii společnost Stihl pronikla i na čínský, korejský nebo vietnamský trh, České zastoupení sídlí v Modřicích, pětitisícovém městečku v okrese Brno-Venkov.

Mohou pečovat nejen o veřejnou zeleň

Možná občas potkáte v parku údržbáře, kteří jsou zaměstnáváni městem a pracují pravidelně na tom, aby byla veřejná zeleň upravena na jedničku. A pozor, modely, jakých značek obvykle mají v rukou? Asi tomu tak není vždy a všude, ale Stihl v tomto směru v ČR rozhodně bere pomyslné medailové umístění – pokud ne rovnou zlato! Podobně jako u značek Husqvarna nebo Oleo-Mac je tu celosvětová prestiž, což už jistě něco znamená, že?

Křovinořezy Stihl možná nepatří k nejlevnějším na trhu, zato je ale distribuují pouze odborní prodejci. Takže profi značkový servis je samozřejmostí, stejně jako erudované poradenství při výběru. Značka Stihl si poradí i se sukovitými dřevinami stejně tak dobře, jako s okrajem trávníku, rozhodně nehraje roli, při jak náročné činnosti se používá – s každou si poradí beze ztráty kytičky. Jde přeci o jednu z nejlepších značek na světě, kterou její pověst přímo předchází. Snad ani nemůžeme říci žádné negativum, které by se se Stihl pojilo. Odborného prodejce najdete snadno přes oficiální stránky českého zastoupení, možná víte i o pobočce ve vašem městě. Rozhodně tak nebude těžké najít model, který jste si odjakživa vysnili. Nejčastěji jsou na trhu benzínové křovinořezy Stihl, ale najdete také akumulátorové nebo elektrické – i když ne zrovna vždy v hojném počtu.

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 9 hlasy, průměrně 4.9 z 5