Křovinořezy Husqvarna

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Hmotnost
5.21 kg
8.4 kg
6.1 kg
4.4 kg
 
6.8 kg
5 kg
Počet otáček
 
9000 ot/min
500 ot/min
8000 ot/min
 
 
8000 ot/min
Záběr strunové hlavy
 
25 cm
 
25 cm
 
 
 
Typ pohonu
benzínové 
benzínové 
benzínové 
benzínové 
 
benzínové 
benzínové 
Příkon
 
 
 
 
 
 
 
Výkon
0.8 kW
2.1 kW
1.6 kW
0.8 kW
 
1.4 kW
0.8 kW
Obsah motoru
 
 
 
 
 
 
28 cm3
Antivibrační systém
ne 
ano 
ano 
ne 
ne 
ne 
ne 

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/produkter/prod/wp-content/themes/produkter/template-new-list.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/produkter/prod/wp-content/themes/produkter/template-new-list.php on line 259

Křovinořezy Husqvarna: sever prostě nelze nemilovat

Kvalitní švédské produkty známe už díky značkám jako Ikea nebo Volvo, ale pokud nejde o interiér našich domovů a automobilový svět, máme tu ještě jednoho zajímavého adepta. Je jím společnost Husqvarna, která je – věřte nebo ne – stará už přes tři století! Opravdu, tehdy sice samozřejmě křovinořezy Husqvarna ještě neexistovaly, ale rok 1689 znamenal jeden velký start. Tehdy šlo ještě o výrobu zbraní pro bitvy švédské koruny s ruským carem Petrem Velikým a dalšími evropskými mocnostmi. Založil ji polní maršál Dahlberg a později, podobně jako Baťovy závody, měla i podnikovou školku a další komplexní zázemí pro své pracovníky.

Dodnes sídlí tam, kde to všechno začalo

Česká pobočka sídlí na Chodově v Praze, ale pověstné H v modrém poli se zrodilo ve městě na jihu Švédska, kde firma – alespoň symbolicky – sídlí dodnes. Nakonec, prodává své produkty prakticky již ve stovce světových zemí a neorientuje se jenom na zahradu a její údržbu. Myčka nádobí, pračka, ale také zahradní traktor nebo foukač listí. A samozřejmě, odtud už není vůbec daleko ke křovinořezu nebo automatické sekačce, s jejíž akumulátorovou verzí přišla Husqvarna na trh v roce 1995.

Dříve i jízdní kola nebo motocykly, dnes už třináct tisíc zaměstnanců a orientace hlavně na údržbu trávníků a práci v lesích, ale třeba i elektrokola. A zbraně? Ta poslední vyšla z pásu ještě v roce 1989, takže tradice tu byla také výjimečná. I proto jsou křovinořezy Husqvarna oblíbené po celém světě, protože tohle jméno má zvuk snad naprosto všude, kde zazní!

V současné době funguje pod hlavičkou Husqvarny víc značek

McCulloch, Gardena nebo RedMax a HTC. Tyto všechny značky fungují právě pod patronátem Husqvarny, která je v minulosti odkoupila. Pokud se podíváme trochu blíže na křovinořezy Husqvarna, většinou jde na našem trhu o benzínové modely, méně často jsou k vidění takzvané akumulátorové. Buď, jak buď, mají špičkové reference, ať už se podíváte snad kamkoliv. Jde o univerzální nástroje, které dovedou zvládnout i menší křoviny a hustší porost, trávník je pak už pro ně v jakékoliv podobě naprostou hračkou. Vegetaci poseká, ať už rozkážete doma na zahradě nebo v obecním parku z pozice starosty.

Jsou synonymem velmi pohodlné práce, vyváženosti a praktičnosti po všech stránkách. K dispozici jsou na trhu nejen křovinořezy, ale i takzvané strunové sekačky, tedy jinak řečeno také vyžínače. I tady cenová hladina obvykle neklesne pod deset tisíc a za kvalitní benzínový dvoutakt si připlatíte ještě více. To však ale zkušenému údržbáři trávníků a porostů nesmí vadit, protože za své peníze dostane jeden z nejlepších strojů na světě!

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 16 hlasy, průměrně 4.8 z 5