Benzinové křovinořezy

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Hmotnost
 
9 kg
7.1 kg
 
8.7 kg
6.4 kg
8 kg
Počet otáček
 
7500 ot/min
10000 ot/min
 
 
7000 ot/min
 
Záběr strunové hlavy
 
43 cm
 
 
43 cm
 
 
Typ pohonu
 
benzínové 
benzínové 
 
benzínové 
benzínové 
benzínové 
Příkon
 
 
 
 
 
 
 
Výkon
 
2.2 kW
1.07 kW
 
1.566 kW
 
2.9 kW
Obsah motoru
 
 
33.5 cm3
 
51.7 cm3
 
 
Antivibrační systém
ne 
ne 
ano 
ne 
ano 
ne 
ne 

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/produkter/prod/wp-content/themes/produkter/template-new-list.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/produkter/prod/wp-content/themes/produkter/template-new-list.php on line 259

Benzínové křovinořezy jsou zárukou úspěchu pro obrovské zahrady

Máte velký pozemek kolem domu a je potřeba jej tím pádem pravidelně udržovat? Se zahradní sekačkou se přeci všude nedostanete, takže benzínové křovinořezy jsou výborným doplňkem, který rozhodně nikdy nezklame. Stačí jen dostatek pohonných hmot, a i když možná budete s některými modely trochu rušit sousedy z víkendového rozjímání, práci odvedete snadno a rychle, možná se ani moc nezapotíte.

Prostorná zahrada s ovocnými stromy není problém

Křovinořezy obecně najdou uplatnění tam, kde je svažitější terén, stromořadí nebo velmi hustý trávník, který by se sekačkou nešel požnout tak snadno – to už asi raději pořádně nabroušenou kosu. V dnešní době ale nemusíte máčet brousek a hledat srp, protože existuje podstatně efektivnější zařízení.

Benzínový křovinořez najdete na trhu ve dvou variantách, konkrétně čtyřtakt a dvoutakt. Výhodou prvního je, že nepošle do ovzduší tolik zplodin, ale nemá tak vysoký výkon, a pokud nejste zručným kutilem, bude chtít zásadně opravu v servisním prostředí. Velkým bonusem je tichý provoz, který ocení manželka, děti i sousedé. Dvoutakt je zase se stabilně vyšším výkonem, údržbu zvládne snad každý, ale bohužel dým a hluk tu je také samozřejmostí, s níž se musí dopředu počítat.

Jsou mnohem výkonnější než elektrické…

V porovnání snad s libovolnou variantou poháněnou elektřinou ze zásuvky jsou i průměrné benzínové křovinořezy jednoznačně lepší. Na trhu dokonce vedou, protože benzín je stále dostupný, vyplatí se, protože na průměrné zahradě neztratíte žádnou velkou částku a díky výkonu se tyto modely hodí i do náročnějších podmínek – členitého terénu, nutnosti zastřihnout trávu okolo stromů, což je v podstatě milimetrová práce a podobně. Údržba opravdu velkých ploch zeleně je bez něj naprosto nepředstavitelná, což nakonec možná vidíte i u profesionálů, kteří se v parku běžně starají o trávník a stromy.

Louka, pole nebo dokonce lesní porost, ať už v rámci zaměstnaneckého poměru s Lesy ČR nebo na vlastním obřím pozemku – vždy lze doporučit jedině benzínový křovinořez s vyšším výkonem. Rozhoduje i počet otáček, protože průměrná nebo podprůměrná hodnota nedostane ze stroje očekávané maximum. Pokud budete mít tu čest s dřevnatými křovisky, vyberte si stroj s výkonem nad 3 kW, v běžném provozu si ale vystačíte s 2 kW nebo mírně více. Při volbě vhodného benzínového křovinořezu je pak důležitých ještě pár dalších věcí…

  • Typ rukojeti. Budete chtít jednoduché madlo, které sice snadno poponesete, ale manipulace na menších plochách s ním nebude zrovna procházka růžovou zahradou?
  • Materiál. Na trhu najdete modely, u kterých převažuje plast, ale také ty, kde je hlavní kovová slitina. Samozřejmě je tu značný rozdíl v cenové hladině.
  • Záruka. Nebojte se připlatit si, podobná akce se určitě vyplatí. Tříletá záruka je minimum možného!
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 11 hlasy, průměrně 4.4 z 5