Aku křovinořezy

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Hmotnost
2.9 kg
2.7 kg
 
3.1 kg
2.2 kg
2 kg
2 kg
Počet otáček
7800 ot/min
 
 
7500 ot/min
 
8500 ot/min
8500 ot/min
Záběr strunové hlavy
26 cm
26 cm
 
30 cm
25 cm
25 cm
25 cm
Typ pohonu
akumulátorové 
akumulátorové 
 
akumulátorové 
akumulátorové 
akumulátorové 
akumulátorové 
Příkon
 
 
 
 
 
 
 
Výkon
 
 
 
 
 
 
 
Obsah motoru
 
 
 
 
 
 
 
Antivibrační systém
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ano 
ano 

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/produkter/prod/wp-content/themes/produkter/template-new-list.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/produkter/prod/wp-content/themes/produkter/template-new-list.php on line 259

Akumulátorové křovinořezy jsou pomocníkem i pro větší zahrady

Snoubí v sobě výhody obou konkurenčních variant, tedy benzínových a elektrických křovinořezů. Kromě toho, že jsou poměrně lehké, pracují také bez zbytečného hluku a nepotřebují mít nutně v dosahu elektrickou zásuvku – díky akumulátoru nějakou tu chvíli dovedou pracovat i bez energie. Neprodukují žádné zplodiny jako benzínové křovinořezy a sekačky, na druhou stranu však mají omezený dosah právě kvůli akumulátoru a stojí také víc, než jsou někteří majitelé zahrad ochotní zaplatit. Baterie také určitě nemá neomezenou životnost, zkrátka jako u elektroniky…

Menší výkon, ale zato ideální kombinace

Na trhu je akumulátorových křovinořezů vlastně poměrně málo, ale snad právě proto je nabídka poměrně přehledná. Zajímavý model seženete už za tři nebo čtyři tisíce, výdrž baterie v této cenové hladině mile překvapí. Nabíjí se obvykle dvě až čtyři hodiny, i když některé akumulátorové křovinořezy mohou nabídnout rychlejší práci a budou připraveny už za slabou hodinu. Indikátor nabití zabliká, když bude hotovo, a tedy nebude docházet k přebíjení baterie a jejímu následnému znehodnocování. Když si připlatíte, můžete mít v jednom balení víc baterií, což určitě urychlí sekání zahrady během prázdninových víkendů. Stačí pak vše jednoduše vyměnit.

Volit je nutné z tři různých typů baterií, pojďme si je v krátkosti představit.

  • Li-ion. Podobně jako u mobilů, klasika, lehkost, slušná kapacita. Takzvaný paměťový efekt zde nečekejte, naopak – postupná ztráta kapacity baterie u těchto modelů není na pořadu dne.
  • Ni-Mh. Tyhle akumulátory jsou dnes spíš až druhá liga, snad i proto, že nikl poměrně dost váží a při nepoužívání se samovolně vybíjí. Na trhu se kvůli silné konkurenci skoro nevidí.
  • Ni-Cd. Opět poměrně těžký model, malá kapacita a velká váha, stejně jako toxicita kadmia hovoří v okamžiku koupi jasně proti. S Paměťovým efektem je bohužel nutné počítat.

Cílem je samozřejmě lehkost a delší výdrž při práci. V tom případě jasně vítězí, Li-ion akumulátory, které patří na trhu k tomu jasně nejmodernějšímu. Průměrná doba, po kterou může být průměrný akumulátorový křovinořez v akci, je až čtyřicet minut. Velmi drahé modely vydrží i hodinu, ale je tady otázkou, jestli do nich chcete opravdu investovat peníze a nepořídit si spíš nadprůměrný benzínový křovinořez? Za hodinku sečení je průměrná zahrada vyřízená na pár týdnů dopředu, ale dvacet minut jako výdrž nestačí – a budete muset pracně dobíjet. Proto si při výběru označte priority, u akumulátorového křovinořezu je samozřejmě výdrž baterie až na pomyslném na prvním místě.

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 20 hlasy, průměrně 4.1 z 5