Elektrické křovinořezy

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Hmotnost
5 kg
 
2.2 kg
 
3.2 kg
4.6 kg
5.1 kg
Počet otáček
 
 
 
 
 
9500 ot/min
 
Záběr strunové hlavy
42 cm
 
30 cm
 
33 cm
35 cm
35 cm
Typ pohonu
elektrické 
 
elektrické 
 
elektrické 
elektrické 
elektrické 
Příkon
1400 kW
 
550 kW
 
 
600 kW
1000 kW
Výkon
1.4 kW
 
 
 
0.9 kW
0.6 kW
1 kW
Obsah motoru
 
 
 
 
 
 
 
Antivibrační systém
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/produkter/prod/wp-content/themes/produkter/template-new-list.php on line 204

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/produkter/prod/wp-content/themes/produkter/template-new-list.php on line 259

Elektrické křovinořezy jsou dobrým modelem pro menší plochy

Nemáte zrovna moc velkou zahradu a nechcete investovat patnáct tisíc do špičkového benzínového křovinořezu, protože byste jej nevyužili ani na chatě? Pak se nabízí elektrická varianta, kterou jednoduše zapojíte do zásuvky a začnete hned pracovat, žádné dobíjení baterií nebo dolívání benzínu a oleje, ev. ještě nutnost skladování těchto pohonných hmot. V čem jsou elektrické křovinořezy dobré a v jakých oblastech bychom naopak měli hledat jejich slabinu?

Tichý chod je zárukou úspěchu v městské zástavbě

Pokud nechcete rušit sousedy hlukem, protože oni jsou k vám podobně ohleduplní, nemusí být pro menší plochy zahrad zrovna nejlepší volbou benzínový motor a vysoký výkon. Docela dobře totiž postačí elektrický pohon, který nabídne ticho, nulové exhalace a také nenáročnou údržbu. Výkon ale bude obecně nižší (pro někoho možná dokonce výrazně nižší) a v dosahu kabelu musí být zásuvka, jinak bohužel neposečete ani stéblo – hodně věcí se ale dá vyřešit ještě s dodatečným prodlužovacím kabelem.

Elektrický křovinořez je také velmi lehký, takže manipulace s ním bude oproti těžkým benzínovým modelům hodně snadná, a to i pro seniory, ženy nebo dospívající mládence, kteří chtějí pomoci rodičům s údržbou zahrady. Těch pár kilo nebude dělat problém určitě nikomu, předností jsou i vynikající ergonomické vlastnosti. Plusem je samozřejmě i nižší pořizovací cena, protože dobrou kvalitu tu pořídíte klidně už za dva tisíce korun, nejlevnější modely začínají už dokonce na čtvrtině této částky! Ale pozor, dobře si prohlédněte jejich parametry, protože by jejich práce nemusela stačit. V podstatě je to taková lepší zahradní kosa, žádná střední třída ve světě elektrických křovinořezů!

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 11 hlasy, průměrně 4.8 z 5